Slevy se v obchodech obyčejně objevují až koncem sezony, ale protože letos v létě se o nějaké sezoně nedá hovořit, prodejci mají strach, že letní zboží neprodají a tak zlevňují už od června. Poradíme vám, na co si dát pozor, aby vás slevy paradoxně nestály zbytečně moc peněz…
Letos snad poprvé nemusíte čekat, abyste si zlevněné plavky či lacinější letní boty koupila až koncem léta. Kvůli špatnému počasí léto pořádně ještě nenastalo a kdo ví, jestli vůbec přijde. Všechny obchody, na které se jen podíváte, proto zahájily obří výprodeje. Velké cedule s nápisem “slevy” působí jako magnet, proto byste ještě před tím, než jejich kouzlu podlehnete, měla přemýšlet dvakrát tolik než před běžnými nákupy.
Nakupujte s rozumem
Někdy až extrémně nízké ceny v nás budí pocit, že tu věc prostě musíme mít, protože už ji takhle výhodně nikdy neseženeme. Jenomže pak máme zbytečně plný šatník, a přesto máme pocit, že nemáme co na sebe. Zkuste ten postup otočit. “Nejprve si doma řekněte, co teď opravdu potřebujete a až poté vyrazte do obchodu. Někdy ženy chtějí ušetřit, ale celkově pak utratí mnohem víc než normálně, protože nakupují ve velkém,” upozorňuje stylistka Žaneta Kantorová.
Je dobré čekat na slevy?
Pokud nějakou věc opravdu potřebujete, je hloupost čekat na konec sezony – například v zimě přece nebudete mrznout, protože víte, že pak někdy přijdou slevy. “Jestli se ale chystáte koupit třeba kvalitní kabelku nebo kvalitní kožené boty, protože zkrátka víte, že to je základ šatníku, klidně si na slevy počkejte a kupte si tu svoji vysněnou, která vám potom vydrží spoustu let,” radí stylistka.
Čtěte také: Jsem závislá na nakupování a mám dluhy. Co dál?
Případně pokud za normálních okolností nemáte peníze na dražší značkové oblečení, ale moc byste ho chtěla, určitě si počkejte na slevy a udělejte si radost za rozumnější ceny. Navíc jak říká Žaneta Kantorová: “Stačí mít méně a kvalitní oblečení, než hodně a vše levné.”
Pečlivě vybírejte
Je jasné, že ve slevách nejprve končí nějak poškozené kusy oblečení, špatné šité či ušpiněné. Než si tedy koupíte něco extra výhodného, pořádně to prohlédněte. Možná jde také o věc, která je sice krásná, ale je vyrobená z nepříjemného materiálu, který bude škrábat, případně se v něm budete potit.
I oblečení za pár korun je dobré zkoušet. Jestliže vám nebude dobře sedět, těžko ho pak budete nosit jen proto, že nestálo ani dvě stovky. Už v kabince se zamyslete, jestli máte zrovna tuhle věc s čím kombinovat – kupovat k topu ještě kalhoty, svetřík a bundu, to už se moc nevyplatí.
Neexperimentujte
Spousta prodejců používá ve snaze zbavit se “prošlého” zboží nejrůznější finty. Jednou z nejčastějších je, že zvýší původní cenu, aby na cedulku zároveň mohli napsat “zlevněno o 70 %”. Některé kusy se tak sice mohou zdát děsně levné, ale ve skutečnosti nestojí o moc méně, než když byla kolekce nová.
Choďte proto jen do těch obchodů, které znáte a v nichž víte, jak se tu ceny obvykle pohybují. Jedině tak se na tuhle nástrahu nenachytáte.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
Taška, kufřík nebo batoh: V čem si nosit svačinu?
V Africe jsem se naučila pokoře, říká Beata Rajská
Zvířata zvyšují dětem sebevědomí: Vyražte na farmu!
Source Article from http://zena.centrum.cz/moda-a-krasa/modni-trendy/clanek.phtml?id=784092
Slevy útočí: Jak nakupovat ve výprodeji?
http://zena.centrum.cz/moda-a-krasa/modni-trendy/clanek.phtml?id=784092
http://zena.centrum.cz/feeds/rss/moda-a-krasa/?photo=1
Žena.cz – Móda a krása
http://img.aktualne.centrum.cz/design/zena/o/l/favicon.ico